18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

18 жовтня в Європі відзначається день боротьби з торгівлею людьми. Дана проблема залишається актуальною на сьогоднішній день в усьому світі і Україна не є виключенням. В нашому місті відповідно наказу відділу освіти Глухівської міської ради від 10.10.2017 № 485-ОД «Про проведення заходів щодо Європейського дня боротьби з торгівлею людьми» в закладах освіти міста з 17 по 19 жовтня 2017 року було організовано проведення заходів з метою забезпечення профілактичної роботи щодо проблеми торгівлі людьми.

Працівниками психологічної служби для учнів закладів загальної середньої освіти міста було проведено міську гру-квест «Мій вибір-життєвий успіх». В дружній ігровій атмосфері, подорожуючи по станціям, учні 8 класів мали змогу ознайомитися з актуальністю проблеми торгівлі людьми, підвищити рівень поінформованості щодо нормативно-правового забезпечення, причин та наслідків торгівлі людьми, проаналізувати життєві ситуації та отримати корисні поради під час подорожі за кордон.

У закладах освіти проведені тематичні акції «Ми проти торгівлі людьми» (ЗОШ №1, №3, №6, ) та розповсюджені інформаційні буклети «Не станьте жертвою торгівців людьми! Будьте пильними!» (379 шт.).

Спільними зусиллями практичних психологів, соціальних педагогів, вихователів, вчителів та класних керівників для дітей в закладах дошкільної освіти міста проведено практичні заняття та виставки дитячих малюнків «Ким я мрію бути у майбутньому» (ДНЗ «Фіалка», ДНЗ «Зірочка», НВК №4); для учнів проведено виховні години для учнів 1-4 кл. «Незнайомі люди. Правила поведінки» (ЗОШ №6) класні години для учнів 5-9 кл. «Торгівля людьми – як порушення прав людини»(ЗОШ №1, №3, №6, НВК №4),  заняття «Гостре питання сьогоднішнього дня – виїзд за кордон», «Законодавство захищає» (школа-інтернат, 9,11 кл.), просвітницьке заняття «Ми за безпечний Інтернет» (ЗОШ №2, 6 кл.), «Інформаційно-комунікативні технології, як спосіб втягування дітей до ситуації торгівлі людьми» (школа-інтернат, 9 кл.), «Безпечний Інтернет» (ЗОШ №1, №3, №6, НВК №4, 6-8 кл.), бінарний урок «Торгівля людьми – як порушення прав людини» (ЗОШ №2, школа-інтернат, 7-8 кл.), бесіда «Торгівля людьми-сучасний прояв рабства» (ЗОШ №1, 10 кл.), практичне заняття «Що треба знати про торгівлю людьми» (ЗОШ №1, 11 кл.) «Попередження торгівлі людьми» (ЗОШ №1, 10 кл.),просвітницьке заняття «Як підвищити рівень усвідомлення проблеми торгівлі людьми?» (школа-інтернат, 10 кл.) практичне заняття дітей «групи ризику» «Як будувати стосунки з іншими. Вчимося говорити «НІ» (ЗОШ №1, №2, №3, №6, 48 уч.), просвітницьку гру «Мій світ без рабства» (ЗОШ №1, 9 кл.).

Для учнів 7-11 кл. організовано перегляд та обговорення фільму «Станція призначення - життя» (ЗОШ №3, №6, школа-інтернат), для батьків - «Життя на продаж» (ЗОШ №6, 26 осіб). Також для батьків проведено групову консультацію з питання «Торгівлю людьми-страшна проблема сьогодення» (школа-інтернат).

На інформаційних стендах і сайтах закладів освіти розміщена просвітницька інформація та інформація про Національну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми.

Обізнаність дітей, молоді та дорослих з даного питання зменшить ризик потрапляння в небезпечні ситуації та забезпечить правильну поведінку під час подорожі за кордон.