ЗДАЙ БАТАРЕЙКУ – ВРЯТУЙ ПЛАНЕТУ

За даними журналу «National Geographic» сумарно у світі використовується понад 70 млрд. батарейок на рік. Одна українська сім’я купує їх близько 12. Одна пальчикова батарейка, яку здали до пункту переробки, збереже від забруднення важкими металами близько 20 квадратних метрів площі землі. У лісовій зоні - це територія для двох дерев, двох кротів, одного їжачка і декількох тисяч дощових черв’яків. Сьогодні кожен, ще змалечку, має усвідомлювати необхідність захист навколишнього середовища, а саме грунту, повітря, води. Тому, з метою популяризації екологічних знань на початку квітня учні 6-Б класу (Гурець Поліна, Міхно Маша, Павленко Богдан) загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 під керівництвом вчителя біології Гулакової Інни Миколаївни провели міську акцію «Здай батарейку – врятуй планету».

Основне завдання акції – інформування дошкільнят про шкідливий вплив відпрацьованих батарейок, екологічно безпечні способи утилізації елементів живлення, залучення родин до «правильного» сортування небезпечних відходів; облаштування пунктів збору відпрацьованих батарейок на території закладів освіти.

Під час проведення акції учні показали виставу «Дарина та Петрик. Роздуми, як врятувати парк», демонстрували мультфільм, проводили ігри та конкурси, дарували тематичні розфарбовки. Так у легкій ігровій формі, під час невимушеного спілкування, діти дошкільного віку знайомилися з історією створення батарейки, впливу відпрацьованих батарейок на живі організми та довкілля, дізналися, як людство може запобігти негативному впливу відпрацьованих елементів живлення.

Також, у рамках акції її учасниками було облаштовано пункти збору відпрацьованих батарейок на території загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 6 та закладів дошкільної освіти міста Глухова.

Долучаючись до просвітницьких акцій, здійснюючи популяризацію екологічно безпечної поведінки, підростаюче покоління вносить свій вклад у збереження екології нашої прекрасної планети.