ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВАНКИ

А над світом, гляньте, а над світом

Українська вишивка цвіте!

День вишиванки –  Всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Щороку в третій четвер травня організатори свята закликають всю Україну в цей день одягнути вишиванку.

16 травня 2019 року в усіх закладах освіти міста були проведені урочисті заходи з нагоди відзначення Дня української вишиванки - свята національної єдності. У закладах дошкільної та загальної середньої освіти проведено бесіди про походження вишиванки та її кольорове різноманіття. Вишиванка – це історія народу, оберіг для кожного українця. Адже мета акції – це збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді.

У такий спосіб українці намагаються зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного свята. У цей день кожен українець одягає вишиванку. До яскравого святкування долучилися всі заклади освіти міста. У цей святковий день учні брали активну участь у флеш-мобах, у такий спосіб демонструючи свою любов до України, були проведені святкові ярмарки.

Бережімо наш духовний світ, нашу спадщину, потяг до рідної землі, своїх традицій. Нехай це не спосіб заробити багатство, але потяг душі, відпочинок від буднів.