ЗНАЙОМСТВО УЧНІВ МІСТА ГЛУХОВА З РОБОТОЮ МАНЛаб

24 грудня 2019 року делегація вихованців Глухівського міського центру позашкільної освіти долучилася до роботи лабораторного комплексу Національного центру «Мала академія наук України» – МАНЛаб в місті Києві. До складу делегації ввійшли вихованці дослідницько-експериментального відділу, які не байдужі до досліджень у галузях природничого напрямку: фізика, хімія, біологія.

Їх радо зустрічав Чернецький Ігор Станіславович, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань Національного центру «Мала академія наук України», кандидат педагогічних наук. Спочатку він ознайомив усіх з науковим та навчальним обладнанням українських виробників та провідних виробників світу «Phywe», «Furier», «National Instrument», «Celestron», що використовує МанЛаб у своїй роботі. Діти із задоволенням дивилися на кулю Тесла, знайомилися з роботою 3D-принтера, слідкували за рухом рентгенівського світла та його розкладом по фазам, спостерігали за треками α-частинок та позитивно заряджених частинок.

Далі, за планом роботи зустрічі, кожен з учасників команди активно працював над виконанням лабораторної роботи по дослідженню сили Ампера, складали таблицю отриманих значень в Excel та будували графік залежності сили струму від маси провідника тощо.

Практична частина роботи в лабораторії не обмежувалася тільки фізикою. Також юні науковці провели якісні реакції на моно- та полісахариди, отримали можливість попрацювати з тринокулярним мікроскопом, завдяки якому спостерігали будову рослинної клітини, структуру будови крильця метелика, тільця комара та джмеля, будову власної волосини тощо. Роботу координувала Білик Жанна Іванівна, кандидат біологічних наук.