З метою національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді засобами образотворчого мистецтва, формування активної громадянської позиції здобувачів освіти закладів загальної середньої, позашкільної освіти в термін  з 01.09.по 20.09 2022 року проведено І етап Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси», номінація «образотворче мистецтво» «Юні художники Сумщини»на тематику «Перемога у нас в крові»,  «Світ Сковороди».

У фестивалі брали участь учні закладів загальної середньої освіти, КЗ «Глухівська школа мистецтв ім. Максима Березовського» та вихованці Глухівського міського центру позашкільної освіти Глухівської міської ради.

Конкурсні роботи оцінювались за двома рівнями виконавської майстерності у кожній віковій категорії окремо за такими критеріями:

композиційна довершеність;

актуальність та повнота розкриття теми;

художній рівень та оригінальність виконання.

За результатами журі визначились переможці, які будуть представляти свої творчі роботи у обласному етапі.

Підсумковий протокол додається.

View the embedded image gallery online at:
http://glukhiv-osvita.gov.ua/novyny#sigProId84e49af036

З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у період боротьби з нацизмом у роки Другої світової війни, гідного відзначення Дня партизанської слави з 19 по 22 вересня 2022 року у закладах освіти Глухівської міської ради були проведені у онлайн-режимі тематичні заходи з історії підпільно-партизанського руху, бесіди, інформаційні години: година спілкування «Подвигу жити вічно!»; виховні години: «Поки горить свіча – не згасне пам’ять», « Подвиги  підпільно-партизанського руху в роки Другої світової війни на Сумщині»; патріотична мандрівка «Україна – земля героїчного народу»,година пам’яті «Зорять з граніту вічні солдати, болями їхніми памʾять жива» (Глухівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6); усний журнал «Сторінками партизанської слави», інформаційна хвилина «Партизани – герої Сумщини», бесіда «Героїчні подвиги партизан» (Глухівський НВК: ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ступенів №4); години спілкування «Бережімо мир на цій святій землі», «День партизанської слави», «Минуле у наших серцях» (Глухівський ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою), година  спілкування «Подвигу жити вічно!» (Баницький НВК:ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів).

У Глухівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 для учнів 5-6 класів проведена віртуальна екскурсія до шкільного музею Бойової слави.

Педагогічні працівники Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 провели урок пам’яті біля пам’ятника Партизанам Глухівщини.

1

2

фото

Відповідно до плану роботи комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Глухівської міської ради з метою забезпечення організованого початку нового 2022/2023 навчального року з 02 по 20 вересня було проведено консультативні онлайн- та офлайн-студії для педагогічних працівників закладів освіти.

         Під час комунікацій було проаналізовано нормативне забезпечення викладання навчальних предметів, особливості діагностування навченості учнів на початку навчального року, оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та їх фіксація на носіях зворотного зв’язку.

          Так як у 2022/2023 навчальному році розпочинається впровадження Концепції Нової української школи у 5 класах закладів загальної середньої освіти, працівниками центру особливої уваги надано консультаціям з питань впровадженню Державного стандарту базової середньої освіти, організації освітнього процесу через діяльнісний підхід, формувального оцінювання в Новій українській школі, організації безпечного освітнього середовища, вихованню цінностей та якостей особистості, педагогіки партнерства та психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнних дій.

          Зосереджено увагу на актуалізації питання формування активної громадянської позиції, національно-патріотичного виховання закладах освіти.

          З метою підвищення кваліфікації педагогів, учителям було рекомендовано долучатися до перегляду семінарів, онлайн-вебінарів з питань психологічної допомоги, домедичної допомоги, організації дистанційної форми навчання тощо.

View the embedded image gallery online at:
http://glukhiv-osvita.gov.ua/novyny#sigProId28227473cc

26 серпня 2022 року відбулась серпнева конференція працівників освіти Сумської області на тему «Освіта Сумщини у вимірі викликів воєнного часу».

На заході було присутнє керівництво області, депутати різних рівнів, представники територіальних громад та закладів освіти. На конференції були підведені підсумки освітнього процесу Сумської області у 2021-2022 навчальному році в умовах воєнного станута розглянуті питання щодо організації навчання Сумщини у новому 2022-2023 навчальному році.

Також на обласній конференції були відзначені кращі педагоги Сумщини. Подякою Міністерства освіти і науки України нагороджено вчителя трудового навчання Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Глухівської міської ради Сумської області Сергія Миколайовича ТИЩЕНКА. Учитель початкових класів Комунального закладу Сумської обласної ради Глухівського ліцей-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою Тетяна Миколаївна МІЩЕНКО нагороджена відзнакою Сумської обласної ради.

Вітаємо всіх педагогічних працівників Глухівської міської територіальної громади з початком нового 2022-2023 навчального року! Бажаємо творчої наснаги і нових наукових звершень! І швидкої перемоги у нашій рідній Україні!

View the embedded image gallery online at:
http://glukhiv-osvita.gov.ua/novyny#sigProId9846b90718

26 серпня 2022 року серпнева конференція педагогічних працівників проходила у новому форматі: керівники закладів освіти та їх заступники, творчі вчителі долучилися до роботи конференції на дослідницькій ділянці Глухівського міського центру позашкільної освіти. Милуючись різнобарв’ям квітників та рясністю дерев, переглядали відеофільм про дистанційне навчання у 2021-2022 навчальному році та відвідали змістовні локації, що їх підготували працівники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» спільно з творчими вчителями: «Еко-Глухів», «Психологи за перемогу України», «Крокуємо до 5-го класу НУШ».

У роботі конференції взяли участь Надія Вайло, міський голова, Людмила Васянович, секретар міської ради, Олена Ковальова, голова територіальної організації профспілки працівників освіти і науки України, керівники закладів освіти та їх заступники.

З вітальним словом звернулась до присутніх міський голова Надія Олексіївна Вайло та вручила Подяки за підготовку переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, за підготовку переможців IV етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, за підготовку переможців ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2021-2022 навчальному році.

Напередодні свята Дня знань відділ освіти Глухівської міської ради щиро вітає з початком нового 2022-2023 навчального року. Бажаємо неймовірних сил, здоров’я, натхнення, оптимізму, наполегливості, рішучості, щоб надати дітям нові знання, щоб зробити цей нелегкий 2022-2023 навчальний рік успішним і плідним.

Мирного та щасливого нового навчального року!

View the embedded image gallery online at:
http://glukhiv-osvita.gov.ua/novyny#sigProIde560716f6c

За результатами фінального етапу XXII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка дипломами ІІ та ІІІ ступеня, згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 15.07.2022 року № 631, відзначено таких учнів закладів освіти Глухівської міської ради:

  • Нікольська Віолетта, 5 клас, ЗОШ №1 (вчитель Паладич О.Ф.) – ІІІ місце;
  • Громак Поліна, 6 клас, ЗОШ №2 (вчитель Майборода О.В.) – ІІІ місце;
  • Нікольська Маріанна, 9 клас, ЗОШ №1 (вчитель Чала Н.І.) – ІІ місце.

Щиро вітаємо учнів та їх наставників! Бажаємо їм подальших творчих перемог та злетів!

Шевченко стаття фото

24 червня 2022 року проходить довгоочікуваний фінальний етап XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Фінал відбувається в онлайн-режимі. Сила українського слова вкотре об’єднала більше п’ятисот учнів, студентів і курсантів, які перебувають в Україні та за її межами. Від Сумської області в конкурсі брало участь 30 кращих знавців української мови.

Учасники ІV (підсумкового) етапу конкурсу черговий раз виявили гарні знання та творчі навички з рідної мови, гідно справились із нелегкими завданнями та продемонстрували креативність мислення.

Згідно листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки Українивід 14.07.2022 року № 22.1/10-928 «Про результати підсумкового етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» маємо такі результати:

  • Міщенко Анна, 3 клас, ліцей-інтернат (вчитель Гаврильчук Н.М.) – ІІ місце;
  • Троша Ангеліна, 10 клас, ліцей-інтернат (вчитель Кабанова О.О.) – ІІІ місце
  • Михайлюкова Анастасія, 7 клас, ЗОШ №2 (вчитель Громак Н.В.) – VІІ місце;
  • Нікольська Маріанна, 9 клас, ЗОШ №1 (вчитель Чала Н.І.) – VІІ місце.

Щиро вітаємо учнів та їх наставників! Бажаємо їм творчих звершень і мирного життя під українським небом, щонайкращих результатів і перемоги!

Яцик стаття фото